Japoniška Matcha – raktas į stiprios sveikatos rūmus

japoniška Matcha

 Matcha arbata. | Pexels nuotr.

Ryškiai žalios spalvos arbata, žalias torto biskvitas, kepsnys, net žalias šokoladas – gražu, bet ar tai natūralu ir sveika? Taip! Tai – Vakarų pasaulyje jau atrasta ir pripažinimą gavusi japoniška Matcha, kuri gali atgyti labai įvairiais pavidalais! Šiandien Matcha arbatos galima aptikti ne tik etninių prekių zonose, bet ir didžiuosiuose prekybos centruose, konditerijos kepyklėlėse bei kavinėse. Matcha yra pripažinta Žinoma, pažinti pradinę arbatos mokyklą ir pasitikslinti, greičiausiai, teko ne vienam – Matcha yra ne tas pats, kaip susmulkinta žalioji arbata. 

Matcha arbata – tai tik jauniausi ir šviežiausios arbatžolės, kurie likus kelioms savaitėms iki derliaus nurinkimo būna uždengiami, taip juos apsaugojant nuo kaitrių saulės spindulių. Negaudami šviesos, lapeliai sukaupia daug cholorofilo, būtent dėl šios medžiagos arbata ir yra tokios ryškiai žalios spalvos.  

„Ne visus žalios arbatos miltelius galima pavadinti Matcha.”

Nuskynus šiuos lapelius, jie yra pakaitinami karštais garais ir džiovinami, vėliau išimamos gyslos ir nuimami koteliai, o tuomet lapeliai susmulkinami iki miltelių. Štai todėl arbatos nauda yra žymiai didesnė, nei įprastos, net ir aukštos kokybės, žaliosios arbatos – juk arbata susmulkinta iki miltelių yra ne tik nuplikoma, bet ir yra išgeriama su visomis naudingomis medžiagomis.

„Japoniška Matcha – antioksidantų šaltinis.”

Teigiama, kad viena šios arbatos dozė per dieną, suteikia penkis kartus daugiau antioksidantų nei bet kuris kitas produktas. Toks kiekis veikia kaip intensyvi organizmo stiprinimo ir apsaugojimo priemonė. Antioksidantai padeda apsisaugoti nuo ivairių, gyvybei pavojingų ligų, gerina mūsų savijautą ir netgi skatina odą ilgiau išlikti jaunesne.

Matcha arbata – tikras lobis mūsų puodeliuose. Tai tikras sveikatos šaltinis, kuris pripildo kūną reikalingų medžiagų bei skatina protinę veiklą.

„Imuniteto stiprinimas.”

Matcha arbata yra pripažinta kaip „supermaistas” – sveikas ir daug naudingų medžiagų turintis gėrimas. Pavyzdžiui, šiuo metu aktualiausias klausimas – imuniteto stiprinimas. Šioje arbatoje esantys vitaminai A, C, selenas, geležis ir kalcis sudaro taip labai reikiamą kombinaciją, kuri stiprina organizmą ir padeda apsisaugoti nuo virusų bei bakterijų.

„Liekno kūno sąjungininkė.”

Visiems, kurie rūpinasi savo figūra – Matcha arbata pagelbės pašalinti toksinus, užteršiančius organizmą. Suteikdama stipriai detoksikuojančių savybių, ši arbata jūsų organizme veikia kaip šluota. Galvojant apie gražias kūno linijas, galima patikslinti, kad Matcha dar gelbėja ir skaičiuojant kalorijas. Gėrimas padeda deginti riebalus net keturis kartus greičiau nei bet kuri kita arbata! Matcha yra lengvas ir paprastas būdas gerinti savijautą ir svorio metimą paversti daug lengvesniu ir malonesniu procesu.

„Ramybė ir gera nuotaika.”

Blog apie arbatą

Svarbu paminėti, kad nors Matcha arbatoje ir yra daug kofeino, bet šioje arbatoje taip pat yra labai didelis kiekis amino rūgšties L-theanino, kuris smegenyse sukelia alpha bangas, veikiančias atpalaiduojančiai. Būtent dėl šios priežasties Matcha arbata kaip tik padeda nusiraminti, atsipalaiduoti ir pasijusti geriau ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Šis gėrimas padeda geriau susikaupti, susikoncentruoti ir skatina sklandesnę smegenų veiklą

 

Matchą rekomenduojama dirbantiems sunkų protinį darbą, užgriuvus dideliam krūviui darbuose ar norint pagerinti smegenų veiklą intensyvių darbų metu. Šią arbatą galima gerti net ir stiprios koncentracijos, tuomet ji yra vartojama kaip espresso kava – mažas, bet koncentruotas gėrimo kiekis. Na, o vietoje įprasto kofeino sukeliamo nerimo jausmo, drebulio ar stiprių širdies dūžių – fiziologinė ramybė ir sveikai tonizuojamas organizmas.

RECEPTAI SU MATCHA:

Bendraukime Facebook. Nepraleiskite mūsų naujienų 🙂