L-TEANINAS IR ŽALIOJI ARBATA

Pastebėta, kad išgėrus žaliosios arbatos, nuskintos nuo krūmų, augančių netiesioginėje saulės šviesoje, nepakyla kraujo pulsas ar spaudimas, nors ir žaliojoje arbatoje randama daug kofeino. Taip yra dėl L-teanino, kuris yra ne kas kita kaip amino rūgštys, randamos tik arbatžolėse ir vienos rūšies grybuose. Medžiaga yra gaminamas augalo šaknyse ir kaupiasi lapuose. Neveikiamas tiesioginių saulės spindulių L-teaninas nevirsta polifenoliais. Dėl tokio arbatžolių auginimo proceso GYOKURO arbatoje yra didžiausia jo koncentracija iš visų žalių arbatų.

L-teaninas sukelia raminantį gėrimo poveikį ir mažina kofeino poveikį. Tyrimai parodė, kad, išgėrus žaliosios arbatos, po 30 minučių pasiekiama didžiausia L-teanino koncentracija kraujyje, o atpalaiduojantis poveikis išlieka net 8 valandas. L-teaninas didina neuromediatorių, tokių kaip GABA (gama-amino sviesto rūgštis), dopaminas ir serotonias, koncentraciją, o dėl jų sintezės smegenyse atsiranda atsipalaidavimas, puiki nuotaika ir gera savijauta. Taip pat yra vadinamas „Feel good“ amino rūgštimi, kadangi atpalaiduoja kūną ir protą. Tūkstančius metų Zen vienuoliai naudojo žaliąją arbatą, kad išlaikytų proto budrumą ilgos meditacijos metu.

Du elementai, L-teaninas ir kofeinas, kartu turi stebuklingą poveikį:

  • Atpalaiduoja kūną ir protą 
  • Didina produktyvumą ir gebėjimą atlikti kelias užduotis vienu metu 
  • Didina nuovoką 
  • Padeda dirbant stresinėse sutuacijose 
  • Gerina mokymosi įgūdžius ir koncentraciją 
  • Mažina nerimą 
  • Mažina nuovargį 

Natūraliuose maisto papilduose naudojams yra L-teaninas yra išgaunamas iš Camellia sinensis arbatžolių rūšies lapų, kurie pasižymi atpalaiduojančiu ir raminančiu poveikiu, tačiau neslopina dėmesio. Vartojant vakare, galima pagerinti miego kokybę.

Bendraukime Facebook. Nepraleiskite mūsų naujienų 🙂

Dalinkitės